Church history

Історія церкви «Фавор»

30 січня 1993 року в Будинку культури заводу «Арсенал» відбулася зустріч тих, хто шукав живого Бога. На той момент орендували великий зал на 600 місць, але того дня через непередбачені обставини довелося проводити служіння в малому залі, що розрахований на 250 осіб. Брати і сестри напередодні попрацювали, розклеюючи євангелізаційні оголошення в місті. Людська праця вкладена – тепер справа за Богом, але Господь у боргу не залишається. Дуже швидко всі місця в залі були зайняті. Люди підходили і підходили. В результаті багато присутніх щільно стояли в проходах між рядами, в коридорі, на сходах. Велика Божа дія перебувала на тому місці.

Зерна Слова Божого сіялися в серця слухачів. Було два проповідники: відповідальний євангеліст по Україні – Віталій Бондаренко та Олег Цимбалюк – директор першої офіційної недільної школи в Києві. Музичний супровід звершувала група під керівництвом Олександра Вовнянка, технічну підтримку надавали служителі Олександр Романюк та Петро Орбідан.

Божа присутність була настільки відчутною, що на заклик до молитви відгукнулися практично всі. Які дива відбувалися: сяючі очі, посмішки, сльози радості. Напевно, ось так у серці і звершується таїнство: зароджується віра, надія і любов, що сходять від Отця Небесного через почуте Євангеліє.

Наступного дня організатори цього служіння зібралися для молитви подяки. Всі розуміли, що вчора стали свідками і учасниками чуда Божого. Адже люди приходили до Бога і отримували порятунок. Зробити цього людина не може – тільки Дух Святий. Пастор Віталій Бондаренко підсумував: «Ви бачили, як Бог благословив початок? Так само Він благословить і кінець! Так буде Ім’я Господа нашого прославлене повік!» Потім була молитва зі сльозами: духовному погляду відкривалося незбагненне, велике і прекрасне. Ці сльози були як вияв вдячності за причетність до таємниць Божих.

29 травня 1993 року після 4 місяців біблійних занять відбулося перше водне хрещення на Воскресенському озері. Ця дата вважається народженням християнської сім’ї – церкви «Фавор». Назву було озвучено майбутнім пастором Віталієм Бондаренком. В одному слові такий глибокий духовний зміст – тут і сходження, і преображення!